Podanie o nierozdzielanie klasy – wzór

17,00 

Podanie o nierozdzielanie klasy rodzice uczniów powinni adresować do dyrektora szkoły. Pismo może dotyczyć grupy rozpoczynającej edukację w klasie 1. lub w klasie 4. szkoły podstawowej. Jak napisać i jak uzasadnić podanie o nierozdzielanie klasy?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru podania, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

W jakim terminie składa się podanie o nierozdzielanie klasy?

Pismo z prośbą o nierozdzielanie klasy dotyczy grup, które kończą pewien etap edukacyjny i zaczynają etap nowy, co może wiązać się ze zmianą przydziału uczniów do poszczególnych grup.

W praktyce wniosek o nierozdzielanie klasy składają więc rodzice przedszkolaków, które mają rozpocząć naukę w klasie 1. szkoły podstawowej lub rodzice uczniów mających rozpocząć edukację w klasie 4.

Najlepszy termin na wniesienie takiego pisma to okres przed rozpoczęciem rekrutacji do szkoły, a nawet bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego. Ważne jest, aby podanie wnieść przed publikacją list kandydatów przyjętych do szkoły. 

Jak napisać podanie o nierozdzielanie klasy?

Do przygotowania pisma z prośbą o nierozdzielanie klasy rodzice uczniów mogą użyć gotowego wzoru podania o nierozdzielanie klasy – dokument wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami, w tym zwłaszcza uzasadnieniem.

Wniosek powinien zostać zaadresowany do dyrektora szkoły. Należy podać w nim dane wnioskodawcy i dane uczniów. Jeśli zaś chodzi o argumenty, jakie rodzice mogą wykorzystać, aby przekonać dyrektora do wyrażenia zgody na nierozdzielanie klasy, to warto wymienić wśród nich:

  • dobre relacje między uczniami, oparte na zażyłości,
  • wzajemne wsparcie uczniów na nowym etapie edukacyjnym – poczucie bezpieczeństwa i komfortu, które przekłada się na większą aktywność podczas zajęć,
  • reprezentowanie tego samego poziomu edukacyjnego, 
  • łatwiejsza adaptacja w nowym środowisku w towarzystwie osób znajomych, itd. 

Przykładowe podanie o nierozdzielanie klasy może odnosić się zatem zarówno do względów edukacyjnych, jak i do względów społeczno-emocjonalnych. Warto zadbać jednak, aby pismo było uzasadnione starannie, ponieważ dyrektor musi mieć ważny powód, by nie rozdzielać uczniów z danej grupy na kolejnym etapie edukacyjnym. 

Podanie o nierozdzielanie klasy czy podanie o dzieci w jednej klasie?

Podczas gdy wypełnione podanie o nierozdzielanie klasy dotyczy całej grupy uczniów, podanie o dzieci w jednej klasie musi ograniczać się jedynie do maksymalnie dwójki uczniów. Jeżeli dyrektor mimo wszystko rozdzieli wskazaną klasę, warto pamiętać o możliwości wniesienia tego drugiego wniosku po publikacji list uczniów z podziałem na grupy.

Wniosek o dzieci w jednej klasie może dotyczyć między innymi rodzeństwa przyrodniego, dzieci mieszkających ze sobą po sąsiedzku lub po prostu dzieci, które dobrze się znają i mają ze sobą kontakt nie tylko w szkole.

Uzasadnieniem takiego pisma będzie między innymi silna więź między uczniami, możliwość wspólnego przychodzenia do szkoły i wracania do domu czy szansa na wzajemne nadrabianie zaległości w przypadku nieobecności na zajęciach. 

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Podanie o nierozdzielanie klasy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)