Harmonogram wycieczki – wzór

17,00 

Harmonogram wycieczki jest jednym z niezbędnych dokumentów, jakie musi opracować kierownik wycieczki do zatwierdzenia wyjazdu szkolnego lub klasowego przez dyrektora. Pismo pomaga efektywnie wykorzystać czas uczestników wycieczki, a także uwzględnić w nim między innymi godziny otwarcia poszczególnych atrakcji. Jak opracować dobry harmonogram wycieczki szkolnej?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru harmonogramu wycieczki, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jakie elementy powinien zawierać harmonogram wycieczki?

Przykładowy harmonogram wycieczki szkolnej powinien zawierać szereg niezbędnych informacji, które są potrzebne do ustalenia dokładnego przebiegu wyjazdu. W treści takiego dokumentu trzeba uwzględnić:

 • datę i godzinę wyjazdu,
 • odległość do miejsca docelowego w kilometrach,
 • nazwę miejsca docelowego,
 • program każdego dnia wycieczki, czyli zaplanowane atrakcje, jak zoo, muzeum, park rozrywki, itd.
 • nazwę miejsca noclegowego,
 • nazwę punktu żywieniowego.

To, jak szczegółowy powinien być harmonogram, zależy w głównej mierze od zasad stosowanych w danej szkole. W przypadku wyjazdów kilkudniowych harmonogram jest zwykle bardziej ogólny, natomiast dla wycieczek jednodniowych sporządza się harmonogramy bardzo dokładne, uwzględniające pory posiłków, czas wolny i wszystkie atrakcje.

Jakie znaczenie ma harmonogram wycieczki?

Harmonogram wycieczki zatwierdzany jest przez dyrektora lub kuratora – w przypadku wyjazdów zagranicznych. Celem jego sporządzenia jest między innymi:

 • efektywne wykorzystanie czasu wycieczki, zwłaszcza w przypadku nieoczekiwanych zmian w planie dnia,
 • określenie kolejności zwiedzanych atrakcji, 
 • dostosowanie planu dnia do godzin otwarcia atrakcji,
 • uwzględnienie konieczności dokonania rezerwacji w obiektach turystycznych,
 • dokładne zaplanowanie wszystkich etapów wycieczki wraz z posiłkami i transportem,
 • zapewnienie uczestnikom wyjazdu równowagi między aktywnościami, czasem na relaks i odpoczynek czy czasem na spożywanie posiłków,
 • kontrolowanie wydatków podczas wyjazdu,
 • uniknięcie marnowania czasu na stanie w kolejkach.

Im dokładniejszy jest harmonogram, tym lepiej, ponieważ gwarantuje to efektywne wykorzystanie całego czasu wyjazdu oraz zadowolenie wszystkich jego uczestników. Dokument można opracować korzystając z uniwersalnego wzoru harmonogramu wycieczki. 

O czym warto pamiętać przy sporządzaniu harmonogramu wycieczki?

Dobrze opracowany harmonogram wycieczki ma wiele zalet. Pozwala uniknąć marnowania czasu, błądzenia, ponoszenia niepotrzebnych wydatków. Daje też gwarancję, że uczestnicy wyjazdu znajdą równowagę pomiędzy aktywnością a wypoczynkiem oraz zdążą zobaczyć, jak najwięcej, jak najwięcej doświadczyć.

Warto pamiętać jednak, że harmonogram nie jest czymś sztywnym. Należy mieć umiejętność dostosowywania go do niespodziewanych okoliczności i zmieniających się warunków.

Dokument ma przy tym ułatwiać adaptowanie się do zmian i czynić to zadanie mniej stresującym. Wskazane jest także umieszczenie w nim informacji pomocniczych, takich jak ważne numery telefonów, zalecenia dotyczące ubioru dla uczestników czy adresy przydatnych punktów.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Harmonogram wycieczki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)