Oddelegowanie nauczyciela do innego Przedszkola – wzór

17,00 

Oddelegowanie nauczyciela do innego przedszkola pozwala rozwiązać problemy kadrowe w obu placówkach. Aby oddelegowanie było możliwe, przedszkola muszą być ze sobą zgodne w zakresie realizacji całej procedury. O oddelegowaniu nauczyciela do innej placówki należy poinformować również rodziców dzieci.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie takiego dokumentu, przygotowaliśmy przykładowy wzór pisma o oddelegowanie nauczyciela do innego Przedszkola, przykład pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Opis

Kiedy sporządza się pismo o oddelegowanie nauczyciela do innego przedszkola?

Oddelegowanie nauczyciela do innego przedszkola jest uzasadnione, kiedy jedna placówka ma nadmiar nauczycieli, a druga zmaga się z niedoborem pracowników. Dzięki oddelegowaniu można w prosty sposób zrównoważyć zasoby ludzkie w obu placówkach w okresie, kiedy jest to konieczne. Czasami przedszkola potrzebują tego typu wsparcia w sytuacjach nagłych i niespodziewanych, na przykład z powodu przebywania nauczycieli na zwolnieniach chorobowych czy macierzyńskich.

W takich okolicznościach oddelegowanie nauczyciela z jednego przedszkola do drugiego pozwala utrzymać ciągłość pracy edukacyjnej w placówce, która ma niedobory kadrowe. Poza tym delegowanie nauczycieli może mieć też związek z podnoszeniem jakości pracy przedszkola, kiedy dotyczy pedagoga posiadającego specjalistyczną wiedzę/umiejętności.

Zatem oddelegowanie nauczyciela do innego przedszkola stosuje się nie tylko w przypadku zmiany liczby pedagogów, ale także ze względu na specjalne wymagania edukacyjne dzieci.

Jak wygląda procedura oddelegowania nauczyciela do innego przedszkola?

Decyzję o oddelegowaniu nauczyciela do pracy w innym przedszkolu może podjąć organ prowadzący placówkę, czyli wójt, burmistrz, prezydent miasta, starosta czy marszałek województwa. Organ ten kieruje odpowiednie pismo do dyrekcji przedszkola, a następnie dyrektor oddelegowuje nauczyciela do pracy w innej placówce na okres maksymalnie 3 miesięcy. Praca, którą ma wykonywać nauczyciel, musi być zgodna z jego kwalifikacjami.

Nauczycielowi za okres takiej pracy przysługuje wynagrodzenie nie niższe niż dotychczasowe. Przeniesienie nie może odbywać się ze szkodą dla pracownika. Warto pamiętać również, że oddelegowanie nie prowadzi do rozwiązania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą. Na przeniesienie nauczyciela na takich zasadach niepotrzebna jest zgoda nauczyciela. Warto podkreślić, że omawiane zasady dotyczą nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, do których stosuje się przepisy kodeksu pracy.

Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony do pracy w innej szkole na własną prośbę lub z urzędu (za jego zgodą) na “inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko”.

Kiedy nauczyciel musi wyrazić zgodę na oddelegowanie do innego przedszkola?

Nie wszyscy nauczyciele przedszkoli mogą zostać oddelegowani do pracy w innej placówce z urzędu, nawet jeśli jest to uzasadnione. Zgodnie z przepisami, na zmianę miejsca pracy nauczyciela potrzebna jest zgoda pedagoga, który:

  • jest w ciąży,
  • opiekuje się dzieckiem w wieku do 4 lat,
  • jest jedynym opiekunem dziecka w wieku do lat 15.

Takiego nauczyciela można oddelegować do pracy w innym przedszkolu, ale wyłącznie za jego zgodą, nawet jeśli delegacja dotyczy okresu krótszego niż 3 miesiące.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oddelegowanie nauczyciela do innego Przedszkola – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)