Oddelegowanie nauczyciela do pracy w Kuratorium – wzór

17,00 

Oddelegowanie nauczyciela do pracy w kuratorium może mieć związek między innymi z realizacją specjalnych projektów edukacyjnych czy z dokonaniem ekspertyzy nauczyciela w konkretnej dziedzinie. Na oddelegowanie pedagoga do pracy w kuratorium potrzebna jest zgoda nauczyciela. Pedagog może również samodzielnie wystąpić do dyrektora z wnioskiem o oddelegowanie go do pracy w kuratorium oświaty.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie takiego dokumentu, przygotowaliśmy przykładowy wzór pisma o oddelegowanie nauczyciela do pracy w Kuratorium, przykład pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Opis

Na jakich zasadach oddelegowuje się nauczyciela do pracy w kuratorium?

Nauczyciel może zostać oddelegowany do pracy w kuratorium za jego zgodą. Jeśli zaś to pedagog występuje z taką inicjatywą, jego wniosek w tej sprawie musi być uzasadniony – powinien wskazywać na cel oddelegowania. Na oddelegowanie nauczyciela zgodę musi wyrazić także dyrekcja szkoły czy organ prowadzący. Podstawą świadczenia pracy w kuratorium oświaty powinna być umowa, która zawiera informacje dotyczące warunków pracy, obowiązków pedagoga czy wynagrodzenia.

Nauczyciel oddelegowany do pracy w kuratorium otrzymuje bezpłatny urlop w placówce, w której jest zatrudniony na czas pełnienia innej funkcji w kuratorium oświaty. Oznacza to, że po zakończeniu pracy w kuratorium nauczyciel może wrócić do świadczenia pracy na rzecz dotychczasowego pracodawcy.

Na jakiej podstawie zatrudnia się nauczyciela do pracy w kuratorium?

Jak zostało wspomniane, na czas oddelegowania do pracy w kuratorium nauczycielowi udziela się urlopu bezpłatnego. W tym okresie pedagog powinien zawrzeć odrębną umowę z kuratorium oświaty, na rzecz którego ma pracować. Ponieważ kuratorium oświaty należy do służby cywilnej, zatrudnia pracowników na podstawie:

  • umowy o pracę na czas określony,
  • umowy o pracę na czas nieokreślony,
  • przez mianowanie (na stanowiskach urzędniczych) w ramach limitu mianowań określonego w ustawie budżetowej, o ile pracownik spełnia wymogi dotyczące 3-letniego stażu pracy w służbie cywilnej, znajomości języków obcych i odpowiedniego poziomu wykształcenia (tytuł magistra).

Jaka jest podstawa prawna oddelegowania nauczyciela do pracy w kuratorium?

Zgodnie z treścią art. 17 ust. 2 Karty Nauczyciela, dyrektor może oddelegować nauczyciela zatrudnionego w swojej szkole i udzielić mu urlopu bezpłatnego w celu objęcia stanowiska między innymi w kuratorium oświaty. Wskazany ustęp brzmi następująco:

“Nauczyciele mianowani lub dyplomowani zatrudnieni na stanowisku kuratora oświaty oraz nauczyciele przechodzący do pracy w urzędach administracji rządowej, kuratoriach oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisjach egzaminacyjnych, specjalistycznej jednostce nadzoru oraz w organach sprawujących nadzór pedagogiczny nad okręgowymi ośrodkami wychowawczymi, zakładami poprawczymi oraz schroniskami dla nieletnich na stanowiska wymagające kwalifikacji pedagogicznych oraz nauczyciele, z którymi został nawiązany stosunek pracy na podstawie wyboru na okres pełnienia funkcji z wyboru, otrzymują urlop bezpłatny na czas zajmowania tych stanowisk lub pełnienia tych funkcji.”

Nauczyciela można oddelegować zatem nie tylko do pracy w kuratorium oświaty, ale również w zakładzie poprawczym, w schronisku dla nieletnich czy w okręgowej/centralnej komisji egzaminacyjnej.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oddelegowanie nauczyciela do pracy w Kuratorium – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)