Opinia wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS

17,00 

MOPS może potrzebować opinii wychowawcy o uczniu, aby poznać jego sytuację szkolną i rodzinną. Najczęściej pismo wiąże się z objęciem rodziny pomocą Asystenta. Jakie informacje powinna zawierać opinia o uczniu na prośbę MOPS?

Zapraszamy do zakupu naszych przykładowych opinii wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS-u, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jak napisać opinię wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS?

MOPS, występując o opinię o uczniu, określa cel jej wydania oraz interesujące ośrodek zagadnienia. Nauczyciel, który przygotowuje opinię na wniosek tego organu, powinien odpowiedzieć w niej na zadane przez MOPS pytania. Jeśli zaś tych brakuje, należy odnieść się w swojej opinii zarówno do funkcjonowania dziecka w placówce, jak i do sposobu sprawowania przez rodziców władzy rodzicielskiej nad danym dzieckiem.

Wychowawca ma wgląd w sytuację rodzinną i szkolną ucznia na podstawie codziennych obserwacji. Widzi, który z rodziców przyprowadza dziecko do placówki, bierze udział w zebraniach i szkolnych imprezach, interesuje się rozwojem czy problemami dziecka w szkole.

Na podstawie swoich obserwacji, a także na podstawie konsultacji z innymi pracownikami placówki, wychowawca może przygotować wyczerpującą opinię na potrzeby MOPS, pomagając ośrodkowi ustalić, czy rodzina potrzebuje dodatkowej pomocy w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego i sprawowania opieki nad dziećmi. Do opracowania opinii można użyć gotowego wzoru opinii wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS, dostosowując go do okoliczności.

Jakie informacje zawiera opinia wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS?

Przykładowa opinia wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS powinna odnosić się do:

  • poziomu rozwoju emocjonalnego ucznia,
  • poziomu rozwoju fizycznego ucznia,
  • poziomu rozwoju społecznego ucznia,
  • poziomu rozwoju poznawczego dziecka.

Środowisko rodzinne ma bowiem wpływ na to, jak dziecko rozwija się w tych czterech aspektach. Umiejętności wychowawcze rodziców mogą zadecydować o tym, czy dziecko będzie osiągało wysokie wyniki w nauce, czy będzie respektowało zasady panujące w placówce, czy będzie dobrze współpracowało z rówieśnikami i tak dalej. Poza tym opinia o uczniu dla MOPS musi odnosić się także do obserwacji związanych z postępowaniem rodziców dziecka. Dokument odpowiada zwykle na szereg pytań związanych ze sposobem sprawowania przez nich opieki nad dzieckiem, na przykład:

  • kto przyprowadza dziecko,
  • kto odbiera dziecko,
  • czy dziecko jest zadbane,
  • czy dziecko jest odpowiednio ubrane,
  • czy dziecko posiada niezbędne przybory,
  • czy rodzice pomagają dziecku przygotować się do zajęć, odrobić lekcje,
  • czy rodzice interesują się postępami, problemami dziecka,
  • czy rodzice przychodzą na zebrania,
  • czy rodzice kontaktują się z placówką,
  • czy rodzice biorą udział w życiu szkolnym dziecka i tak dalej.

Na podstawie takich obserwacji łatwo jest ocenić, czy rodzina potrzebuje wsparcia Asystenta – czy radzi sobie z obowiązkami rodzicielskimi samodzielnie, czy wymaga pomocy w tym zakresie. Asystent rodziny pomaga jej zaś między innymi poprzez wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych, przypominanie o obowiązkach domowych czy pomoc w znalezieniu pracy zarobkowej.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Opinia wychowawcy o uczniu na prośbę MOPS”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)