Podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela – wzór

17,00 

Przykładowe podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela dotyczy najczęściej wychowawcy, czyli pedagoga, z którym uczeń spędza najwięcej czasu. Wniosek może sporządzić między innymi rodzic dziecka w wieku przedszkolnym lub na etapie edukacji wczesnoszkolnej – w klasie od 1 do 3 szkoły podstawowej.

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru podania, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Czy możliwe jest przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela?

Wielu rodziców zastanawia się, czy może wnioskować o przydzielenie ich dziecka do konkretnego nauczyciela. Rozwiązanie to jest uzasadnione przede wszystkim w stosunku do wychowawców grup przedszkolnych i klas 1-3, ponieważ pedagodzy na tym etapie edukacyjnym spędzają z dziećmi bardzo dużo czasu.

Zasadniczo, przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela wiąże się z przeniesieniem go do innej, określonej grupy. Należy wiedzieć więc, że dyrektor nie ma obowiązku wyrażenia zgody na taką prośbę rodziców. Może jednak przychylić się do wniosku, jeśli będzie to uzasadnione dobrem dziecka. 

Jak napisać podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela?

Pismo z prośbą o przydzielenie dziecka do wskazanego pedagoga rodzice mogą przygotować, stosując wzór podania o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. Dokument musi zawierać dane wnioskodawcy, dane dziecka oraz dane nauczyciela, którego dotyczy.

Jego najważniejszą część stanowi jednak argumentacja rodziców. Jak uzasadnić przykładowe podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela? Wnioskodawcy mogą powołać się tutaj między innymi na:

 • pozytywny wpływ nauczyciela na dziecko,
 • szacunek, jakim dziecko darzy nauczyciela,
 • szczególną więź, jaka powstała między uczniem a nauczycielem,
 • poprawę zachowania dziecka pod wpływem działań nauczyciela,
 • wyjątkowe podejście nauczyciela do dziecka,
 • wysokie kwalifikacje nauczyciela,
 • poprawę wyników dziecka w nauce dzięki nauczycielowi,
 • sympatię, zaufanie do nauczyciela, co przekłada się na większą pewność siebie i aktywność ucznia. 

Przygotowując podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela, warto opisać relację ucznia z pedagogiem, a także wyliczyć, jakie korzyści takie przeniesienie może przynieść dziecku w kontekście jego rozwoju i wyników w nauce. Będą to między innymi:

 • poprawa zachowania,
 • większa otwartość,
 • większa aktywność,
 • lepsze wyniki nauczania,
 • większe zaangażowanie,
 • rozwój uzdolnień i zainteresowań. 

Czy dyrektor musi zgodzić się na przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela?

Rodzice mają prawo złożyć wniosek o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela, ale dyrektor nie ma obowiązku przychylenia się do takiej prośby. W odpowiedzi na podanie może napisać zatem, że nie ma żadnych podstaw prawnych, które nakazywałyby mu wyrażenie zgody na przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela.

Jeśli jednak kierujący placówką będzie miał taką możliwość, a rodzice starannie uzasadnią swoje pismo, istnieje szansa, że uda im się przydzielić dziecko do wybranego nauczyciela – zwłaszcza jeśli jest to dziecko z problemami rozwojowymi lub wychowawczymi. 

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Podanie o przydzielenie dziecka do konkretnego nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)