Prośba o sponsoring dla Szkoły – wzór

17,00 

Prośba o sponsoring dla szkoły może zostać skierowana między innymi do lokalnych przedsiębiorców. Warto pamiętać, że umowa sponsorska jest kontraktem dwustronnym, dlatego w zamian za pomoc rzeczową lub finansową, placówka powinna zaoferować sponsorowi określone korzyści. Jak napisać list do sponsora?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru prośby, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Czym jest prośba o sponsoring dla szkoły?

Przed sięgnięciem po wzór prośby o sponsoring dla szkoły warto uświadomić sobie, czym jest umowa o sponsoring, czyli na czym polega taka forma wsparcia placówki oświatowej. W umowie sponsorskiej mamy do czynienia z dwoma podmiotami, które oferują sobie wzajemne korzyści.

Sponsor wspiera sponsorowanego, udzielając mu pomocy rzeczowej lub finansowej. W zamian za to sponsorowany pozwala sponsorowi wykorzystać swój potencjał marketingowy. Umowa sponsorska jest więc umową dwustronną, o czym należy pamiętać, przygotowując list z prośbą o sponsoring. 

Jak napisać prośbę o sponsoring?

Pismo z prośbą o sponsoring jest złożonym dokumentem w formie listu. Należy adresować go zawsze do podmiotu, który ma za sobą historię sponsoringu lub może być potencjalnie zainteresowany wykorzystaniem szkoły do celów własnej promocji. Przykładowa prośba o sponsoring dla szkoły powinna zawierać co najmniej:

 • określenie rodzaju i zakresu wsparcia rzeczowego lub finansowego,
 • wskazanie celu sponsoringu, czyli wyjaśnienie, dlaczego szkoła potrzebuje wsparcia,
 • określenie sposobu wykorzystania udzielonego wsparcia,
 • korzyści dla sponsora, który zgodzi się na zawarcie umowy sponsorskiej. 

Pisząc list do sponsora, należy pamiętać o przedstawianiu swojej propozycji w sposób konkretny. Konieczne jest zatem podanie oznaczonej kwoty finansowania lub dokładne opisanie wsparcia rzeczowego, jakiego potrzebuje placówka. 

Po co szkoła przygotowuje prośby o sponsoring?

Wsparcie finansowe lub rzeczowe bywa szkole niezbędne do przeprowadzenia różnego rodzaju inicjatyw. Jeśli chodzi o pomoc rzeczową, to ta obejmuje między innymi zakup książek, podręczników, strojów dla drużyn piłkarskich czy też nowych komputerów, a nawet artykułów spożywczych, np. na poczęstunek.  Z kolei wsparcie finansowe bywa szkole niezbędne podczas organizacji:

 • obchodów święta szkoły, jubileuszu, rocznicy,
 • obchodów Dnia Dziecka, 
 • olimpiady, konkursu, spektaklu, zawodów sportowych.

Dodatkowe środki finansowe szkoła może przeznaczyć na remont lub modernizację sal lekcyjnych czy boiska sportowego. O pomoc do sponsora ma prawo zwrócić się również w przypadku, kiedy konieczny okaże się zakup nowych pomocy dydaktycznych, w tym sprzętu typu rzutnik, tablica interaktywna, komputery. 

Co szkoła może zaoferować w ramach sponsoringu?

Przykładowa prośba o sponsoring musi zawierać listę korzyści, jakie szkoła oferuje sponsorowi w zamian za jego pomoc. Wśród takich korzyści można wymienić najczęściej:

 • publiczne podziękowania w trakcie wydarzenia,
 • podziękowania na stronie internetowej, w mediach społecznościowych,
 • dyplom z podziękowaniami,
 • możliwość opublikowania materiałów reklamowych sponsora na stronie internetowej szkoły,
 • instalację plakatów sponsora na terenie szkoły,
 • umieszczenie logo sponsora np. na koszulkach zawodników i wiele innych.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Prośba o sponsoring dla Szkoły – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)