Przykładowe uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego

17,00 

Wydłużenie etapu edukacyjnego to rozwiązanie, które stosuje się w przypadku, kiedy uczeń – ze względów zdrowotnych lub z powodu innych szczególnych okoliczności – nie jest w stanie osiągnąć wyznaczonych celów edukacyjnych dla danego etapu nauczania w standardowym terminie. Wniosek o wydłużenie etapu edukacyjnego składa uczeń pełnoletni lub rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego. Jak go uzasadnić?

Zapraszamy do zakupu naszego przykładowego uzasadnienia wydłużenia etapu edukacyjnego, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Na czym polega wydłużenie etapu edukacyjnego?

Wydłużenie etapu edukacyjnego polega na proporcjonalnym zwiększeniu wymiaru godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a tym samym na wydłużeniu czasu na nabycie wymaganych na danym etapie edukacyjnym wiedzy i umiejętności. Z rozwiązania tego mogą skorzystać uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

W szkole podstawowej etap edukacyjny można wydłużyć o 1 rok w klasach 1-3 oraz o 2 lata w klasach 4-8. Decyzję w sprawie przedłużenia etapu edukacyjnego podejmuje rada pedagogiczna na podstawie opinii zespołu nauczycieli i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniem, z której powinna wynikać potrzeba przedłużenia uczniowi danego etapu edukacyjnego. Dziecko, któremu wydłużono etap edukacyjny, nie podlega klasyfikacji rocznej i nie jest promowane do klasy programowo wyższej.

Nie otrzymuje też świadectwa promocyjnego – może otrzymać jedynie zaświadczenie o przebiegu nauczania. Klasyfikacja roczna ucznia oraz wydanie świadectwa promocyjnego mają miejsce w kolejnym roku szkolnym, po realizacji wydłużonego etapu edukacyjnego.

Jak napisać wniosek o przedłużenie etapu edukacyjnego?

Wniosek do dyrekcji szkoły o przedłużenie etapu edukacyjnego powinien zawierać między innymi:

  • dokładne dane ucznia, a w przypadku ucznia niepełnoletniego – również dane rodziców lub opiekunów prawnych,
  • oznaczenie obecnego etapu edukacyjnego,
  • uzasadnienie prośby o wydłużenie etapu edukacyjnego,
  • proponowany czas wydłużenia etapu edukacyjnego.

Pismo będzie uzasadnione między innymi w przypadku, kiedy uczeń:

  • ma specjalne potrzeby edukacyjne,
  • ma problemy w nauce spowodowane sytuacją zdrowotną lub społeczną,
  • długotrwale choruje,
  • ma trudną sytuację rodzinną.

Jak uzasadnić wniosek o przedłużenie etapu edukacyjnego?

Przykładowe uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego powinno wyjaśniać, z czego wynika potrzeba przedłużenia etapu edukacyjnego dla danego ucznia. Na wstępie należy określić w sposób szczegółowy potrzeby dziecka oraz trudności, jakie napotyka ono w szkole.

Następnie uzasadnienie powinno wskazywać, w jaki sposób wydłużenie etapu edukacyjnego pomoże dziecku zdobyć niezbędną wiedzę i wymagane umiejętności. Pismo ma wyjaśniać, jaki jest cel przedłużenia etapu edukacyjnego.

W tym miejscu warto uwzględnić konkretne umiejętności, jakie dziecko powinno opanować w tym dodatkowym czasie. Na koniec można odnieść się także do korzyści, jakie przyniesie uczniowi wydłużenie etapu edukacyjnego. Do opracowania uzasadnienia można użyć wzoru uzasadnienia wniosku o przedłużenie etapu edukacyjnego.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Przykładowe uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)