Rezygnacja ze studiów PP – wzór

17,00 

Rezygnacja ze studiów na Politechnice Poznańskiej wiąże się z obowiązkiem złożenia oficjalnego pisma w tej sprawie na ręce dziekana. Pisemna rezygnacja to nic innego, jak wniosek o skreślenie studenta z listy. Jak przygotować takie pismo?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru rezygnacji, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jak napisać rezygnację ze studiów PP?

Oficjalna rezygnacja ze studiów nie jest obowiązkowa, jeśli student nie planuje podejmować nauki w innej szkole wyższej. Konieczność sporządzenia pisemnej rezygnacji dotyczy przede wszystkim tych studentów, którzy chcą zmienić kierunek kształcenia oraz tych, którzy płacą za studia i nie chcą narażać się na dodatkowe koszty.

Do przygotowania wniosku o skreślenie z listy studentów można użyć wzoru rezygnacji ze studiów PP, który wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami. Dokument powinien zawierać między innymi dane osobowe i identyfikacyjne studenta – tryb, rok i kierunek studiów.

Wyjaśnienie podjętej decyzji nie jest wymagane. Gotowe pismo student powinien złożyć w dziekanacie wraz z kartą obiegową i legitymacją studencką. Karta obiegowa musi zostać wcześniej podbita, stanowiąc dowód na brak zaległości studenta wobec uczelni (dot. między innymi biblioteki czy opłat za studia).

Jak uzasadnić pisemną rezygnację ze studiów PP?

Chociaż uzasadnienie przykładowej rezygnacji ze studiów PP nie jest wymagane, aby dziekan wykreślił studenta z listy, niekiedy warto je uwzględnić. Dotyczy to zwłaszcza studentów, którzy planują lub nie wykluczają możliwości powrotu na studia.

Warto pamiętać bowiem, że osoba wykreślona z listy ma prawo wznowić edukację w ciągu 3 lat od dnia rezygnacji. Uzasadnieniem rezygnacji ze studiów może być zatem między innymi:

  • zmiana planów życiowych,
  • chęć zmiany kierunku kształcenia,
  • konieczność opiekowania się osobą bliską chorą lub niepełnosprawną,
  • konieczność podjęcia pracy,
  • brak środków finansowych na dalsze kształcenie, itd. 

Jeśli w przyszłości student złoży wniosek o reaktywację studiów, będzie mógł odwołać się do swojej pisemnej rezygnacji, podkreślając fakt, że podana w niej przyczyna podjętej decyzji już nie obowiązuje. 

Czym skutkuje brak pisemnej rezygnacji z uczelni?

Złożenie wypełnionej rezygnacji ze studiów PP pozwala studentowi uniknąć nieprzyjemności, a także konsekwencji finansowych, jeśli jego studia są odpłatne. Należy wiedzieć, że uczelnia podejmuje decyzję o skreśleniu studenta z listy w określonych okolicznościach. Jedną z nich jest niezaliczenie egzaminów, dlatego osoba, która zwyczajnie przestaje chodzić na uczelnię, zostanie wykreślona z listy dopiero po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.

Do tego czasu uczelnia będzie miała prawo naliczać studentowi opłaty za czesne wraz z odsetkami za zwłokę w płatnościach. Poza tym może też w sposób uciążliwy upominać studenta, ostrzegając o konsekwencjach nieprzystąpienia do egzaminów w sesji.

Jeżeli student chce uniknąć takiej sytuacji, musi złożyć formalną rezygnację. Wypisanie się z uczelni nie jest skomplikowanym procesem, dlatego warto wypełnić ten obowiązek nawet wtedy, kiedy student nie planuje już wracać na studia.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rezygnacja ze studiów PP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)