Opis
Jak napisać podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?
Pismo z prośbą o przesunięcie terminu pracy dyplomowej składa się z kilku elementów formalnych i uzasadnienia. Najprościej jest stworzyć je na podstawie gotowego wzoru podania o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej, ponieważ podpowiada on, jakie informacje należy uwzględnić w swoim wniosku.
Warto pamiętać także, że w niektórych sytuacjach z wnioskiem o przesunięcie terminu obrony w imieniu studenta może wystąpić jego promotor.
Jest to uzasadnione w sytuacji, kiedy winę za brak możliwości podejścia przez studenta do egzaminu dyplomowego w pierwszym terminie ponosi właśnie promotor, np. z powodu swojego wyjazdu, długotrwałej nieobecności, utrudnionego kontaktu ze studentem.
Jak uzasadnić podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?
Przykładowe podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej nie może obyć się bez stosownego uzasadnienia. W treści takiego pisma trzeba wyjaśnić bowiem, jaka była przyczyna lub jakie były przyczyny zaniedbań ze strony studenta. Z reguły uzasadnienie wniosku opiera się na wskazaniu, iż student nie miał czasu przygotować się do obrony.
Wśród wykorzystanych argumentów mogą pojawić się następujące okoliczności:
- ciężka choroba,
- hospitalizacja,
- ograniczony kontakt z promotorem,
- wyjazd zagraniczny,
- konieczność wykonywania pracy zarobkowej,
- problemy ze zgromadzeniem materiałów naukowych, itd.
Najczęściej uzasadnienie odwołuje się zatem do spraw związanych z życiem prywatnym studenta.
Co jeszcze należy zawrzeć w podaniu o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?
Wniosek o przesunięcie terminu obrony musi zawierać dane osobowe i identyfikacyjne studenta, a także uzasadnienie konieczności przełożenia egzaminu na późniejszy termin.
Pismo powinno uwzględniać także prośbę o wyznaczenie nowego terminu egzaminu, przy czym student ma prawo zasugerować, jaki termin byłby dla niego odpowiedni, ale nie będzie to prośba, którą dziekan musi uwzględnić w odpowiedzi na wniosek.
Podanie warto poprzeć także dokumentacją, która będzie stanowiła dowód na przytoczone w treści pisma argumenty. Jeśli więc student wskazał, że musi wykonywać pracę zarobkową z powodu trudnej sytuacji finansowej, może dołączyć do swojego wniosku na przykład zaświadczenie z MOPS o pobieraniu świadczeń socjalnych.
Z kolei w przypadku długotrwałej choroby załącznikiem do podania może być zaświadczenie lekarskie lub karta leczenia szpitalnego.
There are no reviews yet.