Podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej – wzór

17,00 

Podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej kierowane jest najczęściej do dziekana lub prodziekana odpowiedniego wydziału, zależnie od zasad panujących na danej uczelni. Zazwyczaj termin ten można przesunąć maksymalnie na wrzesień, ponieważ wszystkie obrony prac powinny odbyć się przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Jeśli zaś chodzi o termin na złożenie samego wniosku o przesunięcie obrony, to ten może różnić się w zależności od uczelni – należy więc zapoznać się z jej regulaminem. 

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru podania, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jak napisać podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?

Pismo z prośbą o przesunięcie terminu pracy dyplomowej składa się z kilku elementów formalnych i uzasadnienia. Najprościej jest stworzyć je na podstawie gotowego wzoru podania o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej, ponieważ podpowiada on, jakie informacje należy uwzględnić w swoim wniosku.

Warto pamiętać także, że w niektórych sytuacjach z wnioskiem o przesunięcie terminu obrony w imieniu studenta może wystąpić jego promotor.

Jest to uzasadnione w sytuacji, kiedy winę za brak możliwości podejścia przez studenta do egzaminu dyplomowego w pierwszym terminie ponosi właśnie promotor, np. z powodu swojego wyjazdu, długotrwałej nieobecności, utrudnionego kontaktu ze studentem.

Jak uzasadnić podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?

Przykładowe podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej nie może obyć się bez stosownego uzasadnienia. W treści takiego pisma trzeba wyjaśnić bowiem, jaka była przyczyna lub jakie były przyczyny zaniedbań ze strony studenta. Z reguły uzasadnienie wniosku opiera się na wskazaniu, iż student nie miał czasu przygotować się do obrony.

Wśród wykorzystanych argumentów mogą pojawić się następujące okoliczności:

  • ciężka choroba,
  • hospitalizacja,
  • ograniczony kontakt z promotorem,
  • wyjazd zagraniczny,
  • konieczność wykonywania pracy zarobkowej,
  • problemy ze zgromadzeniem materiałów naukowych, itd.

Najczęściej uzasadnienie odwołuje się zatem do spraw związanych z życiem prywatnym studenta.

Co jeszcze należy zawrzeć w podaniu o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej?

Wniosek o przesunięcie terminu obrony musi zawierać dane osobowe i identyfikacyjne studenta, a także uzasadnienie konieczności przełożenia egzaminu na późniejszy termin.

Pismo powinno uwzględniać także prośbę o wyznaczenie nowego terminu egzaminu, przy czym student ma prawo zasugerować, jaki termin byłby dla niego odpowiedni, ale nie będzie to prośba, którą dziekan musi uwzględnić w odpowiedzi na wniosek.

Podanie warto poprzeć także dokumentacją, która będzie stanowiła dowód na przytoczone w treści pisma argumenty. Jeśli więc student wskazał, że musi wykonywać pracę zarobkową z powodu trudnej sytuacji finansowej, może dołączyć do swojego wniosku na przykład zaświadczenie z MOPS o pobieraniu świadczeń socjalnych.

Z kolei w przypadku długotrwałej choroby załącznikiem do podania może być zaświadczenie lekarskie lub karta leczenia szpitalnego. 

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Podanie o przesunięcie terminu obrony pracy dyplomowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)