Pismo do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora

17,00 

Jeśli w szkole utworzono stanowisko wicedyrektora, należy obsadzić je niezwłocznie. Kandydata na wicedyrektora wybiera dyrektor, jednak ma on obowiązek zasięgnąć w tej sprawie opinii organu prowadzącego. Zgoda tego organu jest też potrzebna na utworzenie stanowiska wicedyrektora, jeśli szkoła liczy mniej niż 12 oddziałów.

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru pisma do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Kiedy tworzy się stanowisko wicedyrektora?

Wicedyrektor jest zastępcą dyrektora. W przedszkolach nie ma obowiązku tworzenia stanowiska wicedyrektora, lecz można je utworzyć – za zgodą organu prowadzącego – w przypadku, gdy:

  • placówka liczy co najmniej 6 oddziałów lub ma oddziały zlokalizowane w różnych miejscach,
  • co najmniej dwa oddziały placówki pracują dłużej niż 10 godzin dziennie.

Z kolei w szkołach stanowisko wicedyrektora tworzy się obligatoryjnie w placówkach, które liczą co najmniej 12 oddziałów. Jeśli zaś szkoła ma mniej oddziałów, może utworzyć stanowisko wicedyrektora za zgodą organu prowadzącego.

Jak napisać pismo do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora?

Przykładowego pisma do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora nie należy mylić z wnioskiem o zgodę na utworzenie stanowiska wicedyrektora. Dokument sporządza się bowiem po tym, jak stanowisko zostało już utworzone lub po tym, jak zostało zwolnione, np. na skutek upływu kadencji poprzedniego wicedyrektora. Pismo ma na celu skonsultowanie wyboru konkretnego kandydata z organem prowadzącym. Przed powierzeniem stanowiska wybranej osobie dyrektor musi bowiem zasięgnąć opinii:

  • rady szkoły,
  • rady pedagogicznej,
  • organu prowadzącego.

Pismo przedstawiające kandydaturę powinno zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby wybranej na wicedyrektora oraz termin na przedstawienie opinii organu. Dokument można przygotować, stosując wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora. Co ważne, do pisma należy dołączyć:

  • życiorys kandydata,
  • kopię dyplomu kandydata,
  • opinię Rady Pedagogicznej.

Jakie znaczenie ma pismo do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora?

Dyrektor samodzielnie wybiera osobę na stanowisko wicedyrektora, ale nie może całkowicie niezależnie obsadzić takiego stanowiska. Jego obowiązkiem jest wystąpienie o opinię w tej sprawie między innymi do organu prowadzącego. Należy wiedzieć jednak, że już sam fakt wystąpienia o opinię pozwala dyrektorowi spełnić wymagania związane z obsadzeniem takiego stanowiska.

Nie ma bowiem znaczenia, czy opinia organu prowadzącego będzie pozytywna, czy negatywna. Dyrektor nie musi brać jej pod uwagę, ponieważ przepisy nie mówią o pozytywnej opinii, lecz o opinii ogółem.

Kierujący placówką musi zatem wystąpić o opinię, wyznaczając organowi prowadzącemu konkretny termin na jej wydanie, a następnie poczekać na upływ tego terminu. Te same zasady dotyczą obsadzenia stanowiska wicedyrektora po upływie kadencji poprzedniego wicedyrektora lub po odwołaniu osoby pełniącej taką funkcję – chyba, że nastąpiło to równolegle ze zlikwidowaniem tego stanowiska kierowniczego.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pismo do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)