Wzór pisma do Komendanta Policji o wizytę w Przedszkolu

17,00 

Wizyta policji w przedszkolu wiąże się z przeprowadzeniem przez funkcjonariuszy zajęć dotyczących bezpieczeństwa. Aby zorganizować takie lekcje, dyrektor placówki lub jeden z nauczycieli muszą skontaktować się z komendantem najbliższego posterunku, podając temat i proponowany termin pogadanki. Jak przygotować list w takiej sprawie?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru pisma do Komendanta Policji, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jak opracować pismo do policji o wizytę w przedszkolu?

Przykładowe pismo do policji o wizytę w przedszkolu musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych. Należy uwzględnić w nim przede wszystkim:

 • oznaczenie odbiorcy,
 • oznaczenie nadawcy, wraz z danymi do kontaktu,
 • odpowiedni nagłówek,
 • treść prośby o przeprowadzenie pogadanki z uwzględnieniem jej tematyki,
 • propozycję terminu wizyty.

Pismo w sprawie wizyty policji w przedszkolu należy wnieść z odpowiednim wyprzedzeniem, co najmniej 2-tygodniowym. Warto wiedzieć bowiem, że rozpatrujący prośbę komendant oddeleguje do przeprowadzenia takiej pogadanki konkretnego policjanta. Dopiero wskazany funkcjonariusz będzie kontaktował się z placówką w celu ustalenia dogodnego terminu na swoją wizytę. 

Czego może dotyczyć wizyta policji w przedszkolu?

Sam list do komendanta w sprawie pogadanki w przedszkolu można łatwo przygotować w oparciu o wzór pisma do policji o wizytę w przedszkolu. Jeśli jednak chodzi o zawartość takiego dokumentu, to będzie ona zależna od tematu lekcji, jaką mają przeprowadzić z dziećmi funkcjonariusze. Wizyta policjantów w przedszkolu może zaś wiązać się z pogadanką na temat:

 • bezpiecznego poruszania się pieszo, rowerem, hulajnogą,
 • prawidłowego przechodzenia przez ulicę,
 • znajomości numerów alarmowych,
 • zasad bezpieczeństwa w przypadku ataku agresywnego psa,
 • zasad zachowania w przypadku próby kontaktu ze strony osoby nieznajomej,
 • zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, itd. 

Tematykę zajęć z dziećmi w przedszkolu dostosowuje się do ich wieku i poziomu rozwoju, dlatego inne zajęcia prowadzą policjanci w szkole z nastolatkami, a inne z przedszkolakami. W późniejszym okresie policja edukuje uczniów między innymi w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu, konsekwencji zażywania alkoholu i narkotyków czy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dlaczego warto zorganizować wizytę policji w przedszkolu?

Pismo do policji o wizytę w przedszkolu pozwala zorganizować dla dzieci wyjątkową lekcję z udziałem funkcjonariusza, a niekiedy również z udziałem policyjnego psa czy policyjnego radiowozu.

Ponieważ takie zajęcia są dla dzieci urozmaiceniem – są ciekawsze – można liczyć na to, że mali uczniowie będą nimi silnej zainteresowani, a co za tym idzie skupią się na przekazywanych im informacjach i lepiej je zapamiętają.

Ze względu na tematykę policyjnych pogadanek jest to niezwykle istotne, ponieważ funkcjonariusz może skuteczniej zadbać o elementarny poziom wiedzy, potrzebnej do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. Z inicjatywą zorganizowania zajęć z policjantem często występują więc sami rodzice uczniów, którzy nie są w stanie wytłumaczyć dziecku, np. jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wzór pisma do Komendanta Policji o wizytę w Przedszkolu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)