Opis
Jak opracować pismo do policji o wizytę w przedszkolu?
Przykładowe pismo do policji o wizytę w przedszkolu musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych. Należy uwzględnić w nim przede wszystkim:
- oznaczenie odbiorcy,
- oznaczenie nadawcy, wraz z danymi do kontaktu,
- odpowiedni nagłówek,
- treść prośby o przeprowadzenie pogadanki z uwzględnieniem jej tematyki,
- propozycję terminu wizyty.
Pismo w sprawie wizyty policji w przedszkolu należy wnieść z odpowiednim wyprzedzeniem, co najmniej 2-tygodniowym. Warto wiedzieć bowiem, że rozpatrujący prośbę komendant oddeleguje do przeprowadzenia takiej pogadanki konkretnego policjanta. Dopiero wskazany funkcjonariusz będzie kontaktował się z placówką w celu ustalenia dogodnego terminu na swoją wizytę.
Czego może dotyczyć wizyta policji w przedszkolu?
Sam list do komendanta w sprawie pogadanki w przedszkolu można łatwo przygotować w oparciu o wzór pisma do policji o wizytę w przedszkolu. Jeśli jednak chodzi o zawartość takiego dokumentu, to będzie ona zależna od tematu lekcji, jaką mają przeprowadzić z dziećmi funkcjonariusze. Wizyta policjantów w przedszkolu może zaś wiązać się z pogadanką na temat:
- bezpiecznego poruszania się pieszo, rowerem, hulajnogą,
- prawidłowego przechodzenia przez ulicę,
- znajomości numerów alarmowych,
- zasad bezpieczeństwa w przypadku ataku agresywnego psa,
- zasad zachowania w przypadku próby kontaktu ze strony osoby nieznajomej,
- zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, itd.
Tematykę zajęć z dziećmi w przedszkolu dostosowuje się do ich wieku i poziomu rozwoju, dlatego inne zajęcia prowadzą policjanci w szkole z nastolatkami, a inne z przedszkolakami. W późniejszym okresie policja edukuje uczniów między innymi w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu, konsekwencji zażywania alkoholu i narkotyków czy zasad udzielania pierwszej pomocy.
Dlaczego warto zorganizować wizytę policji w przedszkolu?
Pismo do policji o wizytę w przedszkolu pozwala zorganizować dla dzieci wyjątkową lekcję z udziałem funkcjonariusza, a niekiedy również z udziałem policyjnego psa czy policyjnego radiowozu.
Ponieważ takie zajęcia są dla dzieci urozmaiceniem – są ciekawsze – można liczyć na to, że mali uczniowie będą nimi silnej zainteresowani, a co za tym idzie skupią się na przekazywanych im informacjach i lepiej je zapamiętają.
Ze względu na tematykę policyjnych pogadanek jest to niezwykle istotne, ponieważ funkcjonariusz może skuteczniej zadbać o elementarny poziom wiedzy, potrzebnej do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. Z inicjatywą zorganizowania zajęć z policjantem często występują więc sami rodzice uczniów, którzy nie są w stanie wytłumaczyć dziecku, np. jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.
There are no reviews yet.