Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w Przedszkolu

17,00 

Pismo do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu pozwala na zorganizowanie specjalnej lekcji z funkcjonariuszem. Takie zajęcia dla dzieci mogą dotyczyć między innymi zasad przechodzenia przez ulicę. Jak napisać list do komendanta z prośbą o przeprowadzenie pogadanki?

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru pisma do Komendanta Policji, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Jak przygotować pismo do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu?

Aby zaprosić policjanta do przedszkola w celu przeprowadzenia pogadanki, nauczyciel lub dyrektor placówki muszą przygotować list w tej sprawie do komendanta najbliższego posterunku policji. Pismo tego typu trzeba złożyć – osobiście lub listownie – z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej minimum dwutygodniowym.

Do przygotowania listu można użyć gotowego do wypełnienia wzoru pisma do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu. Dokument powinien zawierać między innymi:

  • datę sporządzenia,
  • dane nauczyciela/dyrektora,
  • dane placówki oświatowej,
  • informację o temacie pogadanki,
  • planowany termin przeprowadzenia lekcji.

Konieczne jest także uwzględnienie w nim danych kontaktowych do osoby, która zajmuje się organizacją zajęć. Komendant rozpatrujący takie pismo przydzieli bowiem zadanie przeprowadzenia pogadanki w przedszkolu wybranemu funkcjonariuszowi.

To wskazany policjant będzie następnie kontaktował się z nauczycielami/dyrektorem, aby ustalić dogodny termin spotkania. Funkcjonariuszem wskazanym do realizacji pogadanki będzie zaś osoba, która ma najszerszą wiedzę lub największe doświadczenie w danym temacie. 

Czego może dotyczyć pogadanka w przedszkolu?

Przykładowe pismo do komendanta policji o przeprowadzenie pogadanki w przedszkolu może dotyczyć różnych spraw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych. Najczęściej funkcjonariusze prowadzą w przedszkolach zajęcia związane z:

  • zasadami korzystania ze ścieżki rowerowej,
  • zasadami przechodzenia przez ulicę, na pasach, na światłach, 
  • zasadami zachowania w przypadku ataku agresywnych zwierząt, zwłaszcza psów,
  • udzielaniem pierwszej pomocy, w tym przede wszystkim z wezwaniem służb ratunkowych (numery alarmowe),
  • reagowaniem na próby kontaktu ze strony nieznajomych, itd.

Policjant w przedszkolu przeprowadza zajęcia tematycznie dostosowane do poziomu rozwoju dzieci, stąd w przypadku najmłodszych nie będą one związane na przykład z przemocą, stalkingiem czy zażywaniem narkotyków. Takie tematy policjanci omawiają przede wszystkim z uczniami szkół średnich. 

Dlaczego warto zorganizować pogadankę z policjantem w przedszkolu?

Pismo do komendanta policji w sprawie przeprowadzenia pogadanki w przedszkolu pozwala zorganizować dla dzieci zajęcia, które będą nie tylko atrakcyjne, ale też bardzo efektywne, jeśli chodzi o przekazywanie małym uczniom kluczowej wiedzy.

Przedszkolaki zupełnie inaczej reagują bowiem na pojawienie się w placówce umundurowanego policjanta. Są bardziej zainteresowane zajęciami prowadzonymi przez osobę z zewnątrz, inną niż nauczyciel.

Dzięki temu słuchają uważnie i lepiej zapamiętują przekazywane im informacje. Z uwagi na tematykę pogadanki, takie korzyści z przeprowadzenia specjalnych zajęć z policjantem okazują się niezwykle istotne dla rozwoju najmłodszych

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pismo do Komendanta Policji o przeprowadzenie pogadanki w Przedszkolu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)