Porozumienie zmieniające dla nauczyciela – wzór

17,00 

Porozumienie zmieniające dla nauczyciela można zawrzeć wyłącznie z osobą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę. Dokument pozwala wprowadzić zmiany w obowiązujących warunkach płacy i pracy, np. w wymiarze godzin. Porozumienie, czyli aneks do umowy, można zastosować tylko wtedy, kiedy obie strony wyrażają zgodę na proponowane modyfikacje.

Zapraszamy do zakupu naszego wzoru porozumienia zmieniającego dla nauczyciela, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadbać o prawidłową formę dokumentu. Kliknij „Kupuję dostęp do dokumentu” i dokonaj zamówienia już teraz ↓↓↓

Opis

Czym jest porozumienie zmieniające?

Porozumienie, inaczej aneks do umowy o pracę, to rozwiązanie przewidziane w przepisach kodeksu pracy. Aneks zawiera się w przypadku, kiedy strony – zgodnie – chcą wprowadzić zmiany w warunkach pracy i płacy pracownika. Takie zmiany mogą dotyczyć podwyżki, zwiększenia lub zmniejszenia liczby godzin, zmiany miejsca pracy. Aneksem do umowy można także przedłużyć okres jej obowiązywania.

Aby porozumienie zmieniające było ważne w świetle prawa, muszą podpisać je obie strony stosunku pracy, czyli pracownik i pracodawca. Oznacza to, że pracownik musi zgadzać się na proponowane zmiany – akceptować je. Z tego względu przyjmuje się, że porozumieniem zmieniającym wprowadza się zmiany pozytywne. Jeśli pracownik nie zgadza się na proponowane zmiany w warunkach zatrudnienia, warunki pracy i płacy można zmienić jedynie za wypowiedzeniem.

Wypowiedzenie zmieniające pozwala pracodawcy zmienić warunki zatrudnienia pracownika po upływie okresu wypowiedzenia, bez jego zgody. Jeśli pracownik chce wyrazić wobec tego swój sprzeciw, ma na to czas do upływu połowy okresu wypowiedzenia – wtedy wypowiedzenie stanie się definitywne.

Czym jest porozumienie zmieniające dla nauczyciela?

Należy podkreślić, że przykładowego porozumienia zmieniającego dla nauczyciela nie można sporządzić w stosunku do nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy porozumienie ma zmieniać wymiar czasu pracy nauczyciela mianowanego z przyczyn organizacyjnych.

Warto wspomnieć także, że jeśli zmiana liczby godzin wiąże się z przejęciem pracy innego pedagoga, to jest to już zmiana zajmowanego stanowiska pracy, czyli przeniesienie nauczyciela do pracy na innym stanowisku, czego można dokonać tylko za jego zgodą. Poza tym porozumienie stosuje się wyłącznie w odniesieniu do pedagogów zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Obowiązują przy tym takie same zasady, jakie dotyczą wszystkich innych osób objętych przepisami kodeksu pracy. Oznacza to, że nauczyciel musi wyrażać zgodę na proponowane mu zmiany warunków zatrudniania – w przeciwnym razie nie da się zawrzeć porozumienia.

Jak powinno wyglądać porozumienie zmieniające dla nauczyciela?

Porozumienie zmieniające można opracować na podstawie wzoru porozumienia zmieniającego dla nauczyciela. Dokument uwzględnia:

  • dane stron,
  • oznaczenie umowy o pracę, której dotyczy,
  • datę sporządzenia,
  • termin obowiązywania zmian,
  • opis wprowadzanych zmian,
  • podpisy stron.

Porozumieniem można zmienić czas pracy, wysokość wynagrodzenia oraz miejsce wykonywania pracy. Jeśli aneks nie określa terminu wprowadzenia zmian, obowiązują one od dnia podpisania dokumentu. Na końcu pisma zwykle uwzględnia się sformułowanie, że pozostałe zapisy umowy pozostają bez zmian. Podpisany przez nauczyciela i dyrektora aneks dołączany jest do umowy – od tej pory stanowi jej integralny element.

O Mnie

W budowie.

Customers Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Porozumienie zmieniające dla nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Search for products (0)